Company Logo
REXAN

افتتاح هتل کاروانسرای وکیل کرمان (کاروانیکا)

هتل کاروانیکا (کاروانسرای وکیل) کرمان با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به بهره برداری رسید.

دکتر علی رحیم پور مدیرعامل و عضو هیئت مدیره گروه هتل های بین المللی رکسان بیان نمود هتل کاروانسرای وکیل کرمان با ۱۱ هزار متر مربع مساحت و چهار هزار متر مربع زیربنا ۱۶۲ تخت ظرفیت پذیرش مسافر دارد. کاروانسرای وکیل بزرگترین مجموعه کاروانسراهای درون شهری جهان به شمار می‌رود که در حاشیه خیابان شریعتی کرمان قرار دارد و در نزدیکی بازار وکیل کرمان واقع شده که قدمت آن به ۱۷۰ سال پیش بر می‌گردد

استاندار کرمان در آئین افتتاحیه هتل کاروانیکا (کاروانسرای وکیل) با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: استان کرمان با داشتن پنج فرودگاه و ظرفیت‌های بسیار خوب در حوزه گردشگری از جمله هفت اثر ثبت جهانی متاسفانه معرفی نشده و ناشناخته باقی مانده است.

محمدمهدی فداکار  افزود:هر چند کارهای خوبی در حوزه گردشگری در استان کرمان صورت گرفته  اما گردشگری این خطه در زیر سقف معادن و کشاورزی گم شده  و امیدواست این صنعت در استان کرمان از غربت بیرون بیاید.

همچنین دکتر محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی نیز در این آئین گفت: هر استانی که امکان جذب بیشتر تسهیلات تبصره ۱۸ را داشته باشد به آن استان اختصاص پیدا خواهد کرد و از مهر امسال تا آبان ماه سال آینده ۲۰ هزار میلیارد تومان امکان جذب اعتبار تبصره ۱۸ وجود دارد  و امید است استان کرمان در این حوزه فعال‌تر عمل کند.

 فریدون فعالی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان  هم  استفاده از ظرفیت‌های استان در راستای احیا و مرمت بناهای تاریخی استان را از برنامه های  در اولویت دانست و از سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری  دعوت کرد.

ساخت کاروانسرای وکیل کرمان  سال ۱۲۷۷ به فرمان محمد اسماعیل خان وکیل الملک والی آغاز شد و در سال ۱۲۸۷ به دست فرزند وی مرتضی قلی خان وکیل الملک تکمیل شد.

کاروانسرای وکیل از دو طبقه تشکیل شده و ۱۲۰ غرفه را در خود جای داده است که دو درب ورودی به بازار وکیل دارد و سر در ورودی کاروانسرای وکیل که به داخل بازار باز می‌شود، با گچ‌بری و کاشی‌کاری‌های زیبایی تزئین شده و سر در ورودی دوم کاروانسرا که در قسمت بیرونی بازار وکیل قرار دارد را نیز با کاشی مزین کرده‌اند.

 

REXAN
fa_IR